Nowoczesne rozwiązania architektoniczne do przestrzeni publicznych i prywatnych

Często być może nie zdajemy sobie sprawy z tego, że niektóre rozwiązania, jakie widzimy w przestrzeni publicznej, doskonale sprawdziłyby się także w naszym ogrodzie. W miastach dość powszechnie stosuje się elementy małej architektury wykonane z betonu architektonicznego.

Dzieje się tak z wielu powodów- chociażby dlatego, że jest to materiał bardzo odporny na niesprzyjające warunki atmosferyczne, ale też na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Tak naprawdę, beton nie wymaga specjalnej konserwacji, może pozostawać w swojej pięknej, niezmiennej formie przez wiele długich lat. Dodatkowo, ma surowy, bardzo minimalistyczny, a przez to nowoczesny charakter, którego coraz częściej poszukujemy na etapie aranżacji własnego ogrodu. Jakie elementy małej architektury możemy wprowadzić do własnego ogrodu w postaci mebli betonowych? Jest ich bardzo wiele, warto więc szukać takiej właśnie inspiracji.

Zaciszne miejsca w każdym ogrodzie

Niemalże każdy chciałby mieć w swoim ogrodzie przestrzeń zaciszną, spokojną, osłoniętą przed gwarem ulicy i wścibskimi spojrzeniami przechodniów czy sąsiadów. Oczywiście, do aranżacji takiego miejsca potrzebne są określone gatunki roślin, kiedy jednak etap zazieleniania przestrzeni mamy już za sobą- czas pomyśleć o odpowiednich meblach ogrodowych. W tym przypadku możemy postawić na ławki parkowe betonowe Kęsbet- marki, która specjalizuje się w wyrobach z betonu, które są wykorzystywane w przestrzeniach miejskich jak i na prywatnych posesjach. Taka ławka może być w całości wykonana z betonu, ale warto też zwrócić uwagę na modele, w których beton architektoniczny łączy się z metalem lub też z naturalnym drewnem. Projekt takiej ławki powinien być dostosowany do charakteru naszego ogrodu. Dzięki temu możemy stworzyć jedną, spójną całość, którą przyjemnie będzie podziwiać zarówno latem jak i w zimniejszych porach roku. Bowiem metalowe zdobienia mogą dodać lekkości i romantycznego charakteru każdemu betonowemu meblowi, jaki może zostać wykonany.