Sposób na designerską kuchnię

Kuchnia to miejsce, w którym większość ludzi chętnie spędza czas i nie chodzi tutaj jedynie o przygotowanie czy spożywanie posiłków. W kuchni chętnie pijemy kawę i to tutaj toczy się znaczna część życia rodzinnego, dlatego warto zadbać, aby kuchnia była komfortowym, funkcjonalnym miejscem, gdzie przygotowanie i spożywanie posiłków będzie przyjemnością oraz doskonałą alternatywą dla salonu na spotkania towarzyskie.

Tworząc designerską i modną kuchnię w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na podłogę, obecnie bardzo modne są sześcienne płytki podłogowe, takie jak te – mirad.pl/plytki-ceramiczne/mutina. Takie płytki będą bardzo dobrze wyglądały na kuchennej podłodze i zdecydowanie będą stanowił oryginalny element jej wystroju.

Kolejnym elementem są ściany kuchni, w miejscach gdzie nie ma ryzyka ich zabrudzenia, warto pomalować je farbą, z której plamy można usuwać wilgotnymi szmatkami. Jeżeli kuchnia ma być w stylu nowoczesnym kolory ścian powinny być białe lub szare, można także pokusić się o czarne ściany. W miejscach gdzie ściany są mocno eksploatowane, czyli nad kuchenkami, nad blatami mebli czy przy zlewie ściany powinny zostać wyłożone płytkami.

I tutaj warto rozważyć jedną z dwóch opcji, albo zdecydować się również na sześcienne płytki ścienne, tylko tym razem w innym odcieniu szarości lub w bieli, albo na szklane panele, które pozwalają na umieszczenie na nich dowolnych obrazów 3D. Wówczas taki obraz powinien kojarzyć się z posiłkami lub kuchnią i być w kolorach, które ożywią tę kuchnię, mogą być to np. żółte cytryny, czerwone wiśnie, zielone liście czy fioletowe kieliszki do martini. Ten element powinien ożywiać kuchnię.

Centralnym punktem kuchni powinien być stół, najlepiej, aby został on ustawiony w miejscu, gdzie z każdej strony jest do niego łatwy dostęp. To miejsce gdzie spotyka się rodzina i gdzie można organizować spotkania towarzyskie dlatego jest on szczególnie ważny. Stół powinien mieć kolor naturalnego drewna, być biały, lub w tym samym kolorze co blaty mebli.