Wytrzymała siatka zgrzewana- produkt o wielu zastosowaniach

Siatki różnego typu znajdują zastosowanie zarówno na prywatnych posesjach, jak i w wielu zakładach produkcyjnych i przemysłowych. Jest to produkt uniwersalny, który w zależności od tego, jakie ma parametry, można wykorzystać do wielu różnych celów. Aby faktycznie przekonać się o tym, że siatki tego typu są produkowane na zamówienie- szczególnie jeśli mają pełnić szczególną funkcję- warto zajrzeć na stronę jednego z producentów- dumat.pl/siatki-zgrzewane. Zazwyczaj, podstawą budowy takiej siatki są pręty o kształcie ryflowanym bądź okrągłym. Ich średnica może się wahać w granicach 4-8 mm. Siatki zgrzewane są w procesie produkcji punktowo, a dzięki temu można mówić o ich znacznie większej wytrzymałości i odporności, co jest szalenie istotne w wielu branżach. Warto także zauważyć, że taka siatka stalowa wygląda bardzo minimalistycznie i estetycznie i doskonale opiera się próbie czasu. Dzięki swojej trwałości może pozostawać w użytkowaniu nawet nie kilka, a kilkanaście lat. Mogłoby się wydawać, że jest to wyrób niepozorny, w przypadku którego produkcja nie powinna być skomplikowana. A jednak, istnieje wiele wariantów takiej siatki, a dzięki nim można dostosować ją do konkretnej funkcji, jaką ma spełniać w praktyce.

Różne zastosowania siatki- naprawdę jest ich bardzo wiele

Siatkę zamawia się indywidualnie, dobrze jest jednak wiedzieć, że można się zdecydować na dwie jej wersje. Wersja podstawowa jest produkowana ze stali czarnej, jeśli jednak siatka będzie miała być wykorzystywana na przykład na zewnątrz, dodatkowo można ją ocynkować ogniowo, wówczas zyskuje swój kolor srebrny. Dzięki ocynkowaniu siatka staje się znacznie bardziej odporna nie tylko na niesprzyjające warunki atmosferyczne, ale i na wilgoć oraz korozję. Jest to bardzo istotne, gdyż może to znacząco przedłużyć jej żywotność i możliwy czas użytkowania. Warto więc pomyśleć o tym, czy nie warto od razu zakupić siatkę wzmocnioną w taki właśnie sposób.

Siatkę można stosować w mniejszych bądź większych arkuszach. Wytwarza się z niej na przykład klatki hodowlane lub też specjalne osłony do maszyn, które mają za zadanie pozostawać w ruchu ciągłym. Z wykorzystaniem takiej siatki zabezpiecza się wykopy oraz wyrobiska, a także szeroko pojęte, budowlane prace ziemne. Z siatki wykonuje się elementy systemów wentylacyjnych czy ten filtracyjnych, elementy zbrojeń oraz ogrodzenia- mogą to być balustrady, przęsła ogrodzeniowe, furtki, a także bramy. Szczególnym rodzajem siatki zgrzewanej jest ta górnicza, która służy do zabezpieczania wyrobisk, ale i osuwisk. Jest to wyrób powszechnie stosowany i ceniony.

Siatkę najlepiej zamówić na wymiar

Szereg zastosowań tego produktu sprawia, że najlepiej zamówić go bezpośrednio u producenta na wymiar. Wówczas istnieje możliwość zamówienia dokładnie takiej średnicy prętów jak jest wymagana, można też zdecydować się na pożądany rozstaw oczek w siatce. Docinana na wymiar, może być też poddana procesowi ocynkowania i finalnie trafia do klienta jako produkt niemalże idealny, gotowy do zainstalowania w wybranym miejscu.