Na naszej stronie znajdziesz nieco teorii w zakresie budownictwa i architektury oraz mnóstwo praktycznych porad dotyczących tych obszarów. Opowiemy o budowie domu od podstaw, czyli zakupu działki, doprowadzenia mediów, wyboru projektu architektonicznego, wybijania fundamentów, aż po krycie budynku dachem i wszelkie prace wykończeniowe.

Będziemy zajmować się zarówno budownictwem indywidualnym, jak i komercyjnym. Opowiemy o zasadach wznoszenia pojedynczych domów jednorodzinnych oraz kilku i kilkunastopiętrowych budynków mieszkalnych i biurowych.

Omawiamy materiały budowlane dostępne obecnie na rynku, przyjrzymy się ich wadom i zaletom, a także rozpoznamy ceny, w których są one dostępne na rynku. Przedstawimy także innowacyjne materiały budowlane, te które już są dostępne na rynku oraz te, nad którymi prace nadal trwają.

Opowiemy o technologiach budowy z różnych zakątków świata, różnych epok oraz o najnowszych wynalazkach i badaniach w zakresie budownictwa. Znajdziesz u nas zarówno artykuły o wykonywaniu domów z drewna, jak i takie poświęcone drukowaniu ich w technologii 3D.