Jakie zastosowanie w biurze mogą znaleźć folie okienne?

biuro agencji social media z krakowa

Aby pracownicy dobrze wykonywali swoje służbowe obowiązki, potrzebują odpowiednich warunków. Przestrzeń biurowa powinna być zatem dla nich komfortowa i wygodna, powinna także gwarantować prywatność, która sprzyja skupieniu i zaangażowaniu w wykonywaniu służbowych obowiązków. Z drugiej jednak strony praca często wymaga komunikacji pomiędzy pracownikami, powinna być więc jak najbardziej ułatwiona. Dobrze jest więc się zastanowić, jak pogodzić ze sobą te sprzeczności, aby stworzyć w swojej przestrzeni biurowej odpowiednie warunki. Nie można przy tym zapominać o nowoczesnym wystroju wnętrz, ponieważ obecnie jest to już pewnego rodzaju standard, który świadczy o samej firmie. Co można więc zrobić, aby z jednej strony zapewnić pracownikom prywatność, a z drugiej ułatwić kontakty międzyludzkie? Jakie korzyści mogą przynieść w przestrzeni biurowej folie okienne?

Prywatność w gabinetach to podstawa

Pracownicy najczęściej wykonują swoje służbowe obowiązki w gabinetach. Kiedyś były one popularne, później zostały zastąpione przez otwarte przestrzenie biurowe, aby znowu powrócić w wielkim stylu. I bardzo dobrze, ponieważ pozwalają na większe skupienie, zaangażowanie oraz kreatywność, co jest kluczowe dla osiąganych przez pracowników wyników. Dobrze jest je jednak odpowiednio zaaranżować, aby osoby w nich przebywające miały prywatność, a z drugiej strony nie czuły się osamotnione i wyizolowane. Pracodawcy, a razem z nimi projektanci wnętrz bardzo długo zastanawiali się jak pogodzić te dwie sprzeczności. W końcu firma Sonte-Poland znalazła bardzo ciekawe, funkcjonalne i nowoczesne rozwiązanie – są nimi folie okienne. Niezwykle inteligentne i praktyczne szybko znalazły zastosowanie w przestrzeniach biurowych zarówno dużych, jak i małych firm.

Inteligentne folie okienne – Sonte-Poland

Folie okienne od firmy Sonte-Poland mogą być naklejane na wszystkie większe elementy szklane, zarówno okna, jak i przeszklone ścianki działowe pomiędzy gabinetami pracowników. Takie rozwiązanie przynosi wiele korzyści. Po pierwsze, wnętrze gabinetu jest chronione przed niepożądanymi spojrzeniami osób postronnych z ulicy czy sąsiadujących budynków. Gwarantuje to prywatność i swobodę działania zawsze wtedy, kiedy są one potrzebne. Po drugie folie okienne nie będą izolowały pracowników od siebie, umożliwiając im dobrą komunikację i poczucie wspólnoty, także spokój i warunki do skupienia, gdy zajdzie taka potrzeba. Dzieję się tak, ponieważ folie okienne od firmy Sonte-Poland są niezwykle cienkie i przezroczyste, więc niewidoczne dla oka. Jednak wtedy, kiedy pracownicy będą potrzebowali prywatności mogą aktywować ich działanie za pomocą specjalnej aplikacji czy pilota – stają się wtedy mlecznobiałe, izolując wnętrza gabinetu. Co ważne, folie okienne nie zatrzymują naturalnego światła słonecznego, dzięki czemu stwarzają idealne warunki do pracy. Jest to niezwykle innowacyjne rozwiązanie, dzięki któremu całe biuro stanie się bardziej nowoczesne, stylowe i modne.