Najważniejsze zasady związane z wykorzystaniem keramzytu

Proces produkcji keramzytu jest prosty i przyjazny dla środowiska. Nie wymaga wysokich temperatur ani ciśnienia, co czyni go atrakcyjnym materiałem dla branży budowlanej. Keramzyt to lekkie kruszywo wykorzystywane w przemyśle budowlanym i pozostaje wypalany z gliny w temp. 1150 ° C. Produkty tego rodzaju są dostępne na stronie firmy Leca. Dodatkowo produkcja keramzytu nie wymaga stosowania szkodliwych chemikaliów ani paliw kopalnych, a podczas procesu wypalania nie powstają żadne emisje. Produkty może być używany na wiele sposobów: jako kruszywo w lekkim betonie, jako materiał izolacyjny, jako dodatek do wyrobów tynkarskich i zapraw itp.

Jak najprościej wytłumaczyć, czym jest keramzyt?

To lekkie kruszywo budowlane wypalane z gliny gliniastej w temperaturze ok. 1 godz. 1150 °C. Jest przyjazną dla środowiska alternatywą dla betonu i innych ciężkich kruszyw. Kruszywo z gliny ekspandowanej ma wiele zalet w porównaniu z innymi materiałami, na przykład jest przyjazne dla środowiska, lekkie i bardziej ekonomiczne niż beton. Keramzyt jest lekkim kruszywem budowlanym, wypalanym z gliny gliniastej w bardzo wysokiej temperaturze. Keramzyt jest doskonałym materiałem do stosowania w konstrukcjach lekkich, np. jako materiał wypełniający w płytach żelbetowych oraz jako warstwa izolacyjna w posadzkach budynków mieszkalnych.

Zasady stosowania keramzytu w codzienności

Materiał ten jest doskonałym izolatorem termicznym i akustycznym, ma wysoką wytrzymałość, jest łatwy w obróbce i może być stosowany we wszystkich rodzajach konstrukcji. Jest również ognioodporny i trwały. Materiał posiada doskonałe właściwości izolacyjne, dzięki czemu idealnie nadaje się do stosowania w domach i biurach znajdujących się w zimnym klimacie. Proces wytworzenia keramzytu pozwala materiałowi porowatą, lekką i mocną strukturę. Jest również izolujący termicznie i może być używany do różnych celów, takich jak budownictwo, izolacja lub jako osłona cieplna statków kosmicznych. Keramzyt może być używany w wielu różnych zastosowaniach, takich jak cegły, bloczki, płyty gipsowo-kartonowe i płyty izolacyjne.

Zapraszamy na stronę https://leca.pl/.