Schody nie muszą być nudne

Znajdź schody dla siebie

Proste schody wiodące na piętro, to dla Ciebie zbyt nudne rozwiązanie? Wcale nie musisz się na nie godzić, jest bowiem wiele możliwości by sprawić, że schody będą wyjątkowe.

Drewniane schody ażurowe – rozwiązanie dla osób ceniących sobie elegancję i tradycyjność formy, stopnie schodów wykonane są z drewna, zaś podstopnica, czyli przestrzeń między nimi to rzeźbiona w finezyjne wzory delikatna „siateczka”, przez którą można momentami dostrzec przestrzeń pod stopniami.

Schody i półki w jednym – schody mogą także zostać przeobrażone w półki, można to zrobić na dwa sposoby: 1. przestrzeń pod schodami zabudować szufladami, lub np. półką na książki; 2. schody z jednej strony wmurowane są w ścianę i biegną po skosie w górę, każdy kolejny stopień krótszy jest od poprzedniego, a część stopnia niższego, nad którą nie ma już stopnia wykorzystywana jest jako półka.

Schody szklane – drewno czy cegła to zbyt nudne rozwiązania dla Ciebie? Być może doskonale będą wyglądać w Twoim domu schody ze stopniami ze szkła. Szkło jest hartowane i bardzo odporne nawet na duży nacisk.