Urządź nowoczesny salon – pomagamy w wyborze mebli i dodatków!

Remont, zmiana wystroju, kupno nowego mieszkania zamieszkania – to bardzo stresujące momenty w życiu i potrafią przysporzyć sporo problemów. Jednak urządzanie domowej przestrzeni nie musi być drogą przez mękę. Dzięki trzymaniu się kilku zasad można szybko i sprawnie umeblować wymarzony salon. Jeśli nasze potrzeby są jasno określone, to od tego momentu powinno pójść szybko i sprawnie! Zobaczcie nasze porady.

 

Meble do salonu – uwagi ogólne

 

Proces urządzania każdego pomieszczenia powinien być poprzedzony konsultacją z architektem wnętrz lub po prostu z osobą doświadczoną w tej branży. Później przystępujemy do wstępnego szkicu czy projektu, który pokaże ilość i rozkład planowanych mebli. Wszystko po to, by nie doszło do sytuacji, w której brakuje jakiegoś elementu albo salon jest wręcz zagracony. W tym czasie ważne jest komunikowanie się ze wszystkimi domownikami, którzy przecież właśnie w salonie będą wypoczywać, przyjmować gości. Duży pokój to wizytówka domu. Trzeba zadbać o jakość wykonania wszystkich elementów. Dlatego warto postawić na sprawdzone i uznane firmy – zapytajmy znajomych, od jakiego przedsiębiorstwa wzięli meble, gdzie kupili dodatki. Poczta pantoflowa to podstawa.

 

Jak wybrać sofę do salonu?

 

Sofa to centrum życia każdego salonu. Tam oglądamy film, wypoczywamy po pracy czy bawimy się z dziećmi. Kanapa musi być przede wszystkim wygodna i dopasowana do wymarzonej stylistyki mieszkania. Jeśli lubujemy się w nowoczesnej stylistyce skandynawskiej, to wybierzmy prosty, geometryczny kształt, do którego można dołożyć kolorowe i wygodne poduszki. Jeśli cenimy sobie nowoczesność i zaawansowanie techniczne, to być może rozwiązaniem będą smart funkcje mebli. Smartsofa może bardzo szybko zamienić się w łóżko dla gościa, mieć zagłówki, podnóżki czy podłokietniki, które w łatwy sposób wyciągnąć i schować. Stawiajmy na wygodę ale nie przesadzajmy z wielkością mebli. Może i w dużym salonie można kupić wielki narożnik na 10 osób, ale kiedy do dyspozycji jest mniejszy metraż, to nie warto bawić się w dużą kanapę dla zaledwie paru domowników.

 

Komoda, szafy i dodatki

 

Nowoczesny salon to pomieszczenie jasne i przestrzenne. Dlatego nie przesadzajmy z ilością mebli. O ile kupno szafki telewizyjnej czy komody jest raczej wskazane, o tyle z szaf i szafek można zrezygnować na rzecz posiadania większej, naturalnej przestrzeni. Postawmy na zieleń i kupno sporej ilości roślin. Nie dość, że wytworzą tlen, to jeszcze nadadzą mieszkaniu bardziej naturalny widok. Jeśli już chcemy kupić więcej mebli, to dobrze jeśli mają dużo elementów błyszczących i przeszkleń. Jeśli chcemy powiesić obraz czy zdjęcie na ścianie, to rezygnacja z klasycznych ramek będzie dobrym pomysłem. Dużo lepiej sprawdzą się ascetyczne, eleganckie i często tańsze antyramy szklane (lub plastikowe). Dobór wszelkich innych dodatków musi być rozważny, jako że nawet w skali mikro salon może zostać w pewien sposób zagracony.