Inwestycja w nieruchomości

Inwestowanie środków finansowych to doskonały sposób na ich zabezpieczenie oraz pomnażanie. Kupując za gotówkę złoto, ziemię czy nieruchomości inwestor chroni swój majątek przed dewaluacją pieniądza. Kupno czy to ziemi czy nieruchomości w atrakcyjnej lokalizacji sprawi, że z czasem jej wartość wzrośnie i będzie mógł ją odsprzedać z dużym zyskiem. Podobnie w przypadku złota, już od wielu lat na rynku złota obserwuje się tendencję wzrostową. Zgodnie z tym trendem kupując złoto dziś i sprzedając za kilka lat inwestor na tym zyskuje.

 

Inwestować w nieruchomości można na wiele różnych sposobów, wszystko zależy od budżetu jakim dysponuje inwestor oraz od założeń, którymi się kieruje. Ważna jest także ocena ryzyka oraz opłacalności poszczególnych inwestycji. Rynek nieruchomości daje wiele możliwości, jedna opatrzone są mniejszym, inne większym ryzykiem, analogicznie w przypadku jednych zysk będzie większy niż w przypadku innych.

 

Inwestując w nieruchomość można zdecydować się na lokale komercyjne, w których znajdują się lub będą znajdowały się biura i lokale usługowe. Wówczas taki budynek dzierżawiony jest firmom, a zyski trafiają do właściciela. Inwestor może także wykupić mieszkanie czy budynek mieszkalny, który następnie zaaranżuje na biura czy lokale usługowe. Pojedyncze zakupy mogą z czasem przerodzić się w profesjonalną działalność opartą o kupno bądź budowę nieruchomości a następnie ich dzierżawę przedsiębiorstwom. Przykładem firmy, która zajmuje się wynajmem biur i lokali usługowych w Krakowie jest – Herbewo International.

 

Innym sposobem na inwestowanie w nieruchomości jest zakup mieszkania czy to nowego od dewelopera czy  rynku wtórnego. Kupując takie mieszkanie można wykorzystać je na różne sposoby. Przerabiając na biura do wynajęcia. Wynajmując mieszkanie lokatorom. Można także zamieszkać w mieszkaniu, a gdy ceny nieruchomości w okolicy pójdą w górę – sprzedać z zyskiem. Coraz częściej preferowanym rozwiązaniem jest także wynajmowanie mieszkań turystom, którzy przez krótki czas mieszkają w nieruchomości.

 

Innym ciekawym sposobem inwestowania w nieruchomości jest wykup miejsca parkingowego na lotnisku. Nie wymaga on dużych nakładów pieniężnych, a obsługą miejsca oraz wszystkim kwestiami z tym związanymi zajmuje się zewnętrzna firma. Inwestor jedynie odbiera przelewy w oznaczonym czasie. Takie rozwiązanie cieszy się coraz większym zainteresowaniem na Zachodzie, w Polsce jest to strefa rynku nieruchomości, która dopiero raczkuje, może jednak być ciekawą alternatywą dla inwestycji w nieruchomości.