Łazienka glamour z płytkami Basaltina

Płytki ceramiczne znajdziemy dziś w każdym mieszkaniu niezależnie czy jest ono urządzone w stylu klasycznym, czy też nowoczesnym. Jest to zrozumiałe, bo jednak nie da się ukryć, że zastosowanie glazury czy terakoty niesie w sobie mnóstwo korzyści. Jednakże odnieśmy się także i do tego, że płytki płytkom nierówne. Na rynku nie brakuje producentów, którzy przykładają się do procesu produkcji i tworzą płytki najwyższej jakości, jak i tych drugich, dla których jakość nie ma większego znaczenia, bo skupiają się oni jedynie na niskiej ich cenie. Do tych pierwszych zaliczyć możemy firmę Basaltina. Jak na tle konkurencji prezentuje się ten producent?

Stuletnia historia

Zacznijmy od tego, że Basaltina to jedna z najstarszych włoskich firm w branży. Jej powstanie datuje się bowiem na rok 1925. Jak więc widzimy wyraźnie, niebawem będzie ona obchodzić stulecie istnienia. Jest to najlepszy dowód na to, że jej produkty są rzeczywiście znakomite, bo w innym wypadku tak długi staż na rynku nie miałby miejsca.

Płytki znane na całym świecie

Nic dziwnego, że na płytki tej firmy decydują się najwięksi architekci na świecie, a więc między innymi Norman Foster i Renzo Piano. Ponadto znajdziemy je w najstarszym i największym muzeum w Stanach Zjednoczonych – The Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku, butikach Dolce & Gabbana czy Sagrada Familia w Barcelonie. Tak szerokie zastosowanie w tak popularnych i licznie odwiedzanych miejscach jest najlepszą oceną jakości płytek tego producenta. Więcej dowiedzieć się o nich możecie ze strony http://mirad.pl/plytki-ceramiczne/basaltina.