Płytki z Włoch – warto czy nie?

Nie da się ukryć, że na polskim rynku wybór płytek ceramicznych jest ogromny. Co to oznacza w praktyce? Ano to, że obecnie każdy powinien znaleźć coś w sam raz dla siebie niezależnie od swoich preferencji wizualnych czy też cenowych, bo przecież na rynku są płytki nie tylko pierwszego, ale i drugiego czy trzeciego gatunku, które są sporo tańsze. Pod uwagę weźmy jednak również i producentów. Mimo że w Polsce dominują płytki tworzone przez nasze rodzime firmy, to nie brak również i tych produkowanych przez marki zagraniczne. W tym wpisie skupimy się na firmach włoskich, które nie bez powodu uznawane są za najlepszych producentów płytek ceramicznych na świecie. Czy słusznie?

Najwyższa jakość

Jeżeli pod uwagę mamy wziąć jakość takich płytek z Włoch, to w większości przypadków nie będziemy mieć się do czego przyczepić, bo rzeczywiście wielu producentów z tego kraju tworzy płytki wybitne, które odnajdą się w każdych wnętrzach. Co najważniejsze z punktu widzenia klienta są one nie tylko piękne od strony wizualnej, ale również i bardzo trwałe. Są tacy, którzy nazywają je nawet niezniszczalnymi. To oczywiście stwierdzenie nieco na wyrost, ale prawdą jest, że są to płytki bardzo trwałe odporne nie tylko na ścieranie czy środki chemiczne, ale również i uderzenia mechaniczne.

Basaltina – doświadczenie i niezawodność

Jedną z firm, o której trzeba tutaj wspomnieć jest Basaltina, o której więcej dowiedzieć się Państwo możecie ze strony internetowej http://mirad.pl/plytki-ceramiczne/basaltina. Jak nie trudno zauważyć jest to podmiot, który wyrobem płytek zajmuje się nieprzerwanie od roku 1925. Blisko stuletnie doświadczenie musi mieć przełożenie na jakość takich produktów, które rzeczywiście są warte bliższej uwagi. Faktem jest, że są to płytki nieco droższe, ale z drugiej strony nie aż tak drogie, jeśli pod uwagę weźmiemy ich najwyższą jakość. Z pewnością jest to produkt dla najwybredniejszych klientów, którzy chcą mieć płytki piękne, a jednocześnie „niezniszczalne”.