Mieszkania z rynku pierwotnego w Krakowie

Wynajmowanie mieszkania być może jest dobrym rozwiązaniem na krótki okres czasu- w końcu jednak dla wielu osób przychodzi ten moment, kiedy chcą kupić mieszkanie na własność. W takiej sytuacji pojawia się wiele pytań. Po pierwsze o to, w jakich dzielnicach szukać swojego upragnionego mieszkania- ma to znaczenie ze względów komunikacyjnych, ale i jeśli chodzi o ceny mieszkań, które mogą bardzo się między sobą różnić pod kątem dzielnicy, w jakiej się znajdują. Kolejna kwestia wiąże się z tym, czy swojego upragnionego mieszkania szukać na rynku pierwotnym czy wtórnym- to także będzie wpływało na cenę. Jeszcze inną możliwością jest zakup mieszkania do wykończenia, czyli takiego, w którym wszystko będziemy mogli- a nawet musieli- wykonać samodzielnie. Zanim więc podejmiemy decyzję- powinniśmy dobrze zorientować się w cenach, a także w dostępnych w sprzedaży lokalach.

Nowe inwestycje w Krakowie- co ciekawego się buduje?

Szukając mieszkania w tym mieście, warto sprawdzić nowe mieszkania w Krakowie dostępne w ramach najświeższych inwestycji, które dopiero zostaną oddane do użytku lub już zostały w ostatnim czasie. Grupa Nieruchomości oferuje nowe mieszkania na sprzedaż na ul. Aleksandry na Prokocimiu- Bieżanowie. Są to zarówno mieszkania o bardzo małym metrażu- około 25 m2, mieszkania o powierzchni 56 m2, jak i największe dostępne w ramach lokalu- o powierzchni 70 lub 80 m2, a nawet 90 i 114 m2. Warto zaznaczyć, że jest to okolica bardzo dobrze skomunikowana w ramach miasta, gdzie nieopodal znajduje się piękny, malowniczy Park Aleksandry, a nieco dalej- wiele sklepów i marketów. W ramach inwestycji dostępnych jest aż 159 mieszkań- jest więc tutaj w czym wybierać. Niedaleko znajduje się również obwodnica A4, a także szpital dziecięcy. Ceny zaczynają się od około 200 tysięcy złotych za kawalerkę i kończą na około 740 tysiącach złotych za mieszkania o największej powierzchni w ramach inwestycji. Jednocześnie jest to miejsce kameralne, ale i nie takie, które znajdowałoby się na całkowitych obrzeżach czy przedmieściach.

Inną, ciekawą inwestycją są Ogrody Borkowskie, zlokalizowane na ulicy Obozowej w dzielnicy Kobierzyn/ Dębniki. Mieszkania są dostępne w ramach kameralnego osiedla tuż obok Lasu Borkowskiego. Najmniejsze dostępne tutaj lokale mają około 30m2, a największe około 70 m2. Dostępne są także mieszkania o pośrednim metrażu 40, 50 i 60 m2. Same budynki nie są wysokie, gdyż najwyżej położone mieszkania są dostępne na 3 piętrze. Warto zauważyć, że jest to osiedle nowoczesne, ale i bardzo przytulne i kameralne. Jednocześnie, jest dobrze skomunikowane z pozostałą częścią miasta, ale tak naprawdę- znajduje się w bliskim otoczeniu przyrody. Sporą część inwestycji stanowią tereny zielone, które z pewnością dla wielu kupujących stanowią ważny element całości. Wszystkie mieszkania, jakie są dostępne w ramach tej nieruchomości posiadają także balkony, co również jest istotną kwestią. Do dyspozycji mieszkańców jest też parking podziemny, a cały budynek posiada wentylację mechaniczną.

Kolejną ciekawą inwestycją jest Villa Armada przy ul. Turonia. O niej więcej można przeczytać na stronie: www.armadafinanse.pl