Płytki podłogowe jako element wykończeniowy salonów

Płytki podłogowe to element, który nieodłącznie kojarzy się większości z nas z wnętrzami łazienkowymi, kuchennymi, czy też przestrzenią publiczną, można je znaleźć w salonach fryzjerskich, dentystycznych, szpitalach, w aulach i salach konferencyjnych czy wreszcie w muzeach, galeriach sztuki czy salach wystawowych. Jednak płytki podłogowe to element, który z coraz większą siłą wkracza do salonów. A oto kilka przykładów zastosowania płytek podłogowych w salonach:

  1. Wnętrze salon wyłożone jest ciemnobrązowymi płytkami marmurowymi, zaś ściany to deseń białego marmuru – zarówno jedne jak i drugie płytki, to kafelki o wysokim połysku, w centralnym punkcie znajduje się biała kanapa oraz dwa fotele, a całość uzupełnia biały stolik kawowy z ozdobnymi nogami. Na przeciwko kanapy umieszczono długą, także białą, acz niską półkę, na której stoi pokaźnych rozmiarów telewizor w białej obudowie. Jak wygląda ta aranżacja można przekonać się na stronie – http://mirad.pl/plytki-ceramiczne/alfa-lux/.

  2. Biało – czarna aranżacja salonu z aneksem kuchennym, to propozycja dla właścicieli kawalerek oraz miłośników loftów. Cała podłoga zarówno w części kuchennej, jak i salonowej wyłożona jest białymi płytkami o wysokim połysku oraz dużych rozmiarach. Ściany salonu pomalowano białą farba, zaś część kuchenna została także wyłożona takimi płytkami. W salonie znajduje się biała kanapa z czarnymi ozdobnymi poduszkami, czarny politurowany stolik kawowy oraz duży telewizor powieszony na ścianie lub opcjonalnie umieszczony na półce w kolorze czarnym.

  3. Choć czerń i biel to królujące od kilku lat na salonach kolory, to jednak nie wszyscy darzą je sympatią i zamiłowaniem, ta propozycja z pewnością spodoba się osobom, które chciałby wnieść nieco kolorów do swojego salonu. Salon został wyłożony dwoma rodzajami płytek, pod ścianami biegną ciemniejsze płytki (w kolorze ciemnego brązu, szarość lub czerni – w zależności od tego jaki kolor stanie się kolorem dominującym całej aranżacji), ich pas to szerokość 3 – 5 płytek w zależności od wielkości pokoju i rozmiarów płytek, w ich wnętrzu ułożono kwadrat z wielobarwnych płytek. Te same płytki zostały ułożone na jednej ze ścian, również w kwadracie, który jednak nie powinien zajmować całej ściany, ta i pozostałe ściany pomalowane zostały na biało. Kolor dominujący na płytkach staje się także kolorem wszystkich drobnych elementów aranżacji oraz dekoracji. Meble natomiast powinny mieć kolor biały lub kolor naturalnego drewna.