Wszechstronne zastosowanie tablic suchościeralnych

Prawdopodobnie większości z nas tablice magnetyczne suchościeralne kojarzą się z szarą rzeczywistością szkoły językowej czy innej placówki oświatowej. Ten tekst ma w pewien sposób otworzyć oczy i pokazać wszechstronność tych urządzeń i mnogość opcji i dopasowania do indywidualnych potrzeb każdego typu klienta. Omówimy poszczególne typy tablic, przedstawimy wady i zalety. Wszystko po to, by pokazać, jak bardzo wielozadaniowe i niezawodne są te niepozorne elementy wystroju.

Rodzaje tablic suchościeralnych

Wbrew pozorom klasyczna biała tablica suchościeralna nie jest jedyną tablicową możliwością. Występują także hybrydowe tablice magnetyczne, na których oprócz pisania markerami możemy umieścić kartki przymocowane za pomocą magnesów. Oczywiście produkty mogą się różnić sposobem montażu i mobilnością. Do prezentacji poza firmą przyda się np. tablica dwustronna, która w łatwy sposób możemy obrócić. W katalogach producentów występują także produkty wyposażone w kółka. Tablice jasne i matowe można użyć do projekcji prezentacji z rzutnika. Jeśli zależy nam na najwyższym poziomie kontrastu, warto zainwestować w powierzchnię magnetyczno-ceramiczną, która jest idealnie gładka. Jej konstrukcja jest wielozadaniowa – poradzi sobie z magnesami, markerami i wspomnianymi wcześniej prezentacjami.

Zastosowanie

Mimo niezbyt wizjonerskiego designu i stylistyki, tablica suchościeralna to produkt, który dobrze wpisuje się w każdą przestrzeń. Wszelkie opcje personalizacji zamówień tylko polepszają dostępność. Dzięki tablicy zyskujemy miejsce na najważniejsze notatki, uwagi czy po prostu jako element prezentowania informacji większemu gronu słuchaczy.

Tablice magnetyczne suchościeralne powoli wypierają ich klasyczne kredowe odpowiedniki. Wszystko dzięki dużo większej wygodzie pracy. Kreda się pyli i po paru czyszczeniach na mokro gąbką niewiele na niej widać. Jest też bardziej czytelna, bo zwykle oferowana jest w jasnych kolorach.

Dom i biuro

Coraz bardziej popularne są wszelakie tablice używane w domach i mieszkaniach. Stanowią wyjątkową pomoc edukacyjno-naukową, na której dzieci i młodzież może nie tylko rozwiązywać trudne problemy i wizualizować rozwiązania, ale także rozwijać wyobraźnię poprzez rysunki i inne formy artystyczne. Dzięki specjalnej przestrzeni na wyrażenie siebie nie trzeba będzie się martwić o wszelakie zabrudzenia w domu. Białe tablice bezproblemowo się użytkuje i czyści. Ich konserwacja polega właściwie tylko i wyłącznie na użyciu suchej ścierki.

Od lat tablice cieszą się dużym uznaniem w biurach. Na nich zapisuje się najważniejsze daty i cele. W dalszym ciągu służą do prezentacji i burzy mózgów. Pozwalają nie tylko na proste wyrażanie myśli (i co za tym idzie większe zrozumienie przez słuchaczy), ale po prostu ułatwiają i skracają proces przyswajania nowych informacji. W firmie sprawdzą się designerskie tablice o szklanej powierzchni, które kupić można w Tableo.eu (https://tableo.eu/tablice-suchoscieralno-magnetyczne-szklane ).