Ogrzewanie mieszkania na podczerwień

Tanie ogrzewanie na podczerwień może być dla nas czymś nowym, z czym jeszcze do tej pory nie mieliśmy okazji się spotkać. Jeśli jednak chcemy w optymalny sposób ogrzewać swój budynek najtańszą z możliwych metod- na pewno warto także i ten sposób wziąć pod uwagę. Ogrzewanie na podczerwień polega na tym, że w każdym z pomieszczeń umieszcza się specjalny panel grzewczy, który to musi zostać podpięty do źródła prądu. Jak szybko można się więc zorientować- jest to typ ogrzewania, które jest zasilane energią elektryczną. Jak jednak pokazują badania- ogrzewanie na podczerwień jest znacznie tańsze w eksploatacji, wygodniejsze, a także bardziej efektywne. Może być nawet bardziej opłacalne od ogrzewania gazowego lub też węglowego.

 

Jak dobrać i zestawić ze sobą panele?

 

Ogromną zaletą ogrzewania na podczerwień jest to, że nie wymaga od nas aranżacji specjalnej kotłowni czy składzika na opał, tak naprawdę nawet komin staje się zupełnie niepotrzebny i wyłączony z eksploatacji. Dlatego też rozwiązanie to doskonale sprawdza się w niewielkich domach parterowych, gdzie nie ma miejsca na wydzielenie takiego pomieszczenia gospodarczego.

 

Taki sposób ogrzewania budynku oznacza, że panel grzewczy o odpowiedniej wielkości i mocy będzie musiał znaleźć się w każdym pomieszczeniu, gdzie będziemy chcieli podnieść temperaturę powietrza. Warto poczytać o tym, jak odpowiednio dobrać moc paneli pod kątem powierzchni wnętrza, a także stopnia izolacyjności budynku. W przypadku domów nieocieplonych, gdzie straty ciepła są wyższe- panele będą musiały mieć większą moc.

 

Panele na podczerwień są dostępne w sprzedaży w wersji zwykłej oraz w wersji z dodatkowym termostatem. Bez wątpienia, termostat jest rozwiązaniem wygodnym- pozwala zaprogramować pracę urządzenia. Jest to możliwe za pomocą specjalnego modułu, na którym możemy ustawić sobie pożądaną dla nas temperaturę pomieszczenia, którą taki grzejnik ma dla nas utrzymywać. Korzystanie z termostatu jest też opłacalne finansowo- nie dogrzewa się pomieszczenia wtedy, kiedy ono tego nie wymaga.

https://termoplaza.pl/sklep/